Náhrady a přednáhrady - jak nepřijít o žádnou lekci.

Napsal uživatel VS dne Čt, 9. 12. 2021 - 09:27

Často opakovaná otázka, a ještě častěji nevyslovené dohady. 

Používáme rezervační systém. Díky němu máme vždy přehled, kdo je na lekci přihlášený, kdo se omluvil. Uživatelům dává možnost sledovat své lekce - každý termín. Možnost kteroukoliv lekci omluvit a tako si najít vhodnou náhradu. Takovou, aby byla ve srovnatelné věkové skupině. 

Zaplacený kurz se dá asi nejlépe přirovnat k permanentce. Klient má zaplacený a rezervovaný termín na celou dobu kurzu. Je na něm, kolik lekcí využije. Neúčast na některé lekci nijak nesníží náklady. Nelze proto kurzovné vracet. 

Ale na druhou stranu je mnoho důvodů, které klientovi zabrání v účasti. Nelze hodnotit závažnost důvodů absence. Respektujeme jakýkoliv. Nemoc, dopravní potíže, dovolená, nečekaná návštěva...  

Pokud o své absenci víte dopředu, omluvte lekci v rezervačním systému. Čím dříve omluvíte, tím lépe. Uvolněné místo je k dispozici pro toho, kdo si hledá možnost čerpání náhrady. V případě, že je kapacita lekce polně obsazená, zpráva o uvolněném místě se čekajícím nabídne nejpozději ve 20,00 hod. předchozího dne. Pokud se místo uvolní později,  dá se těžko předpokládat, že si případní náhradníci budou hledat kapacitu v noci nebo ráno.  Pozdě zadaná omluva se nepáruje s možností náhrady.  

Každá věková skupina má zrcadlovou alternativu v jiný den. Čerpat náhradu lze na kterémkoliv bazénu, kde plaveme. 

Některé věci se nedají předpokládat. Ujel vám autobus, nejedou vlaky, nenastartovalo auto nebo zdravotní potíže přišly tak, že je pozdě na omluvu párovanou s náhradou.  Nevadí. V každém kurzu jsou přiřazeny PŘEDNÁHRADY. To je možnost nahradit i takové lekce, které se nepodařilo omluvit včas. Obvykle jsou v každém kurzu nastaveny 4. Systém vám umožní zapsat až 4 náhrady, které se nemusí párovat s omluvami.

Náhrady lze využít i v dalším semestru, ve kterém jste zapsáni. Pokud je klient zapsán na další semestr, systém mu automaticky umožní čerpat náhrady i v dalším kurzu. Pokud se klient na další kurz nezapíše, systém mu neruší registraci, ale vede ho jako "neaktivního klienta". Neaktivnímu klientovi pak umožní zapsat jen placené jednorázové lekce.  Pokračujícím klientům převede náhrady. Nepřevádí přednáhrady. Ale nový kurz má nové přednáhrady. A stále tak umožňuje kompenzovat třeba i neomluvené lekce z minulého kurzu. 

Protože je doba taková, jaká je, nad rámec systému se snažím všem umožnit čerpání i nad rámec pravidel. Zmeškané lekce neaktivním klientům mohu zadat jen z administrátorského přístupu. Moc mi záleží na tom, aby všichni byli spokojení, aby nikdo o nic nepřišel. 

Do podzimního kurzu jsme šli s tím, že je na straně klienta, aby splňoval vždy vládní požadavky na bezinfekčnost. Rychlé restrikce nedaly moc prostoru neočkovaným situaci řešit. Snad jsme se dokázali se všemi domluvit, že ani oni o lekce nepřijdou, pokud je včas omluvili. Nemohla jsem neočkované omluvit všechny. O někom to vím, o někom ne. V některých případech nastoupili tatínkové, babičky. 

Budu ráda za zpětnou vazbu. I za případné doporučení vašim přátelům. 

 

P.S. A to víte, že Ježíšek může někomu přinést třeba poukaz na plavání? 

omluvenka