Informace pro klienty plavání od dubna v Kolíně

Napsal uživatel VS dne Ne, 1. 1. 2023 - 09:00

Vážení noví i "věrní" klienti. 

Zde ve stručnosti najdete info ke kurzu v Kolíně, který začíná 17.4.

Plavat budeme kromě víkendů, které jsou prodloužené díky květnovým státním svátkům. 

Při příchodu na bazén  se stačí na recepci domluvit, že jdete na plavání Aqua baby clubu. Dostanete čip, který umožňuje ovládat skříňku. Eviduje příchod a hlídá odchod. Všichni návštěvníci bazénu jsou povinni čip nosit viditelně na ruce. Naši klienti dostávají jinou barvu čipu než veřejnost. Plavčíci tak mají přehled o tom, kdo má kam zaplacený vstup. V době našeho plavání je bezplatný vstup právě jen tam, kde plaveme. Pokud byste si chtěli zaplavat, není problém si na pokladně domluvit a zaplatit ještě jeden čip. Pokladní mohou čipy kombinovat. Mohou nastavit "náš" bezplatný a pak časově navazující placený. Když budete mít na ruce dva čipy, nebudete mít problém s návštěvou velkého bazénu, vířivky nebo klouzaček. "Naše" čipy jsou nastaveny na 75 minut. To znamená 30 minut lekce plus 45 minut na příchod a odchod z placeného prostoru. Pokud dobu přetáhnete o pár minut, pokladní bývají tolerantní. Pokud je časový přesah delší, mohou doúčtovat vstupné. 

Toto pravidlo se týká plavání ve všech bazénech. Při pátečním plavání ve velkém bazénu smíme jen do vyhrazeného prostoru. Nemáme bezplatný vstup pro děti do dětského bazénu. Rodiče samostatných dětí si mohou bez doplatku zaplavat v případně volném "našem" prostoru. Nebo si mohou zaplatit vstup a využít celý areál Vodního světa. 

V šatně jsou k dispozici podložky na převlékání dětí. Přebalovací stoly nepoužíváme kvůli velkému riziku pádu dítěte na dlažbu. Je možné požádat recepční o přidělení skříňky "v kleci". To je část šatny oddělená dveřmi. Zde jsou běžné skříňky, ale zvlášť pohyblivá batolata mají "ztížený útěk". 

Ve sprše je ohrádka. Je velmi důležité dodržovat maximální hygienu. Je v zájmu všech, aby voda pro děti byla co nejkvalitnější. Prosím, umyjte sebe i dítě opravdu pečlivě. Moc prosím, důkladně se odličte. Veškerá kosmetika vodu znehodnocuje. 

S kvalitou vody souvisí i další prosba. Před naším plaváním se voda pro děti filtruje, aby byla co nejkvalitnější. Hodinu před naším plaváním se dětský bazének uzavírá a probíhá intenzivní filtrace. V této době musí být bazének prázdný. Prosím, pokud dorazíte na bazén v době před naším plavání, nevstupujte do bazénu předčasně. Mohlo by dojít k tomu, že by se musel prodloužit filtrovací čas a nemohli bychom zahájit lekci v určenou dobu. 

Pro sebe i dítě budete potřebovat plavky, osušku a případně svou kosmetiku na ošetření pleti po plavání. Ve sprše je k dispozici dávkovač mýdla. Pokud byste zapomněli doma plavky pro dítě, mám na bazénu vždy rezervu jednorázovek, Dětské plavečky musejí plnit hlavně to, aby zadržely případnou stolici. Musejí spolehlivě obepínat bříško a stehna dítěte.  Naopak není potřeba plavecká čepice. A ve Vodním světě Kolín není povoleno používat bazénovou obuv. Pokud si své pantofle vezmete, lze je použít v šatně a ve sprše. Pak je nutno je odložit u vstupu do bazénové haly. 

Prosím, nenarušujte průběh lekcí před a po té vaší. Lekce začínají a končí v daný čas. V případě dětského bazénku lze využít spodní brodítko. Ale například využívání klouzačky z bazénku do brodítka velmi narušuje průběh lekce. Dětem, které se chtějí sklouznout, umožníme pár jízd na konci jeho lekce. Ale ne v průběhu lekce jiné skupiny. 

Pokud s sebou budete mít sourozence, který vydrží v brodítku, není to problém. Ale s ohledem na ostatní klienty ve skupině prosím, aby sourozenci počkali mimo výukový bazén. 

Na začátku kurzu dostanete průkazky. Na nich je jméno dítěte, čas jeho lekce. Pokladní vědí, že klienti chodí i v náhradních termínech. Není tedy problém s pondělní průkazkou přijít například na páteční náhradu. Také všem postupně přinesu doklady o úhradě kurzu. Kdo letos nečerpal příspěvek zdravotní pojišťovny, bude tak moci s tímto dokladem o příspěvek požádat. 

!!!

V rezervačním systému lze kteroukoliv lekci včas omluvit. Systém eviduje omluvy do 19:59 hod dne, který předchází plánované lekci. Nejpozději do 20:00 předchozího dne může nabídnout uvolněné místo pro čerpání náhrady tomu, kdo si hledá kapacitu pro svou náhradu. Pozdějším omluvám nepřiřazuje náhrady. Přesto - pokud omluvíte později, ještě si někdo může sám uvolněné místo dohledat. V systému jsou nastaveny 4 přednáhrady. To je možnost zapsat si "náhradu" i za pozdě omluvené lekce. Tato možnost má kompenzovat situace, kdy dítě onemocní na poslední chvíli nebo se vyskytne jakákoliv nečekaná překážka, kvůli které nedorazíte. Náhrady za omluvené lekce je potřeba vybrat do konce kurzu. Pouze pro klienty, kteří pokračují v navazujícím kurzu, je možné náhrady převést do prvních dvou měsíců dalšího navazujícího kurzu. Nevyužité náhrady nelze nijak jinak kompenzovat. Náhrady lze čerpat i na bazénech v Praze. Pokud byste se vypravili na plavání na jiný bazén, prosím, dejte vědět. Každý bazén má trochu jiné provozní podmínky. Žádný pražský bazén, kde plaveme, není veřejný. Ráda poradím, jak se na vybraný bazén dostat. 

!!!

Lze fotografovat. Ale podle zákona se do vašeho záběru nesmí dostat nikdo, s kým nejste domluveni. Prosím, při focení na to myslete. Pokud si řeknete, mohu program lekce na chvíli odklonit do jedné části bazénu tak, abyste na své fotky měli volné místo. Ale nelze snímat prostor, ve kterém se pohybují jiní návštěvníci. Ke konci kurzu všem nabídnu možnost focení dětí pod vodou zadarmo.

!!!

Vysoký nárůst cen energií se velmi promítl do ceny pronájmu. Přesto se snažím, aby cena kurzovného stoupající křivku cen nekopírovala. Lze to udělat jedině tak, že opravdu budeme dodržovat rezervační systém. To znamená, že ač je mi to líto, opravdu nelze nárokovat lekce zdarma. Při zaplacení kurzu se náhrady, které nebyly včas vybrány, automaticky převádějí do nového semestru pouze, pokud je do něj dítě zapsané. Jiné řešení není fér vůči nikomu, kdo má aktuální kurz zaplacen. Kurzovné by se dalo srovnat s permanentkou. Umožňuje každému vyčerpat všechny lekce. Ale neopravňuje k plavání v jiném období.  Ani nemoc dítěte není argumentem, který bych mohla někde  použít pro snížení nákladů. Jen díky této důslednosti bude možné držet cenu na přijatelné hladině. Děkuji za pochopení.

 

Prosím, respektujte "Podmínky pro účast".  Jsou součástí přihlášky a najdete je v mailu, který jste obdrželi při rezervaci kurzu. 

 

Těšíme se na viděnou v bazénu 

Věra Šejhlová 

Štěpánka 

Kristýna