Informace pro klienty plavání od dubna v Praze

Napsal uživatel VS dne Ne, 1. 1. 2023 - 09:00

Vážení noví i "věrní" klienti. 

Zde ve stručnosti najdete info ke kurzu v Praze, který začíná 17.4.

Nebude se plavat v prodloužených víkendech, které vznikají díky květnovým státním svátkům. 

Díky náhradovému systému je možné kteroukoliv lekci omluvit a také si naplánovat náhradní lekci. Bazény lze kombinovat. Systém eviduje kategorii, ve které je dítě zapsáno. Ohlídá tak, že miminka mohou kombinovat teplý bazén na Vyšehradě a na Václavském náměstí. Neumožní jim zápis na náhradu do chladnějšího bazénu na Pankráci. A naopak, děti z Panoramy mají možnost nahrazovat o víkendu na Vyšehradě i v Juliši.

Každý bazén má trochu jiné podmínky. Dovolím si je napsat pro všechny, abyste měli přehled i v případě náhrad na jiném bazénu.

Panorama (pondělí nebo středa)

Vchod do budovy hotelu Corinthia Panorama je ze strany odvrácené od obchodního centra Arkády.

Projdete vestibulem hotelu, po pravé ruce jsou výtahy. Vyjeďte do nejvyššího patra- Na panelu ve výtahu je to tlačítko „top deck 24“ a je v nejvyšší liště, mimo všechna ostatní tlačítka. Vystoupíte přímo na recepci bazénu. Pokud sem jdete poprvé, neváhejte se na recepci zeptat. Máme pro převlékání vyhrazen prostor s privátní saunou. Zde je možné převlékání, osprchování i následné saunování po plavání. Na bazén se pak dostanete zpět chodbou kolem recepce. Nad schody, po pravé straně, uvidíte bazén. Pokud plavou děti bez doprovodu, mohou rodiče u bazénu posedět. Je zde nádherný výhled na Prahu. Prosím, vezměte na vědomí, že je zde velký problém s akustikou. Pokud si rodiče povídají nebo telefonují, děti ve vodě velmi špatně slyší instruktorku.

V Arkádách je možno parkovat 2 hodiny bezplatně.

 

Vyšehrad (středa nebo sobota)

Po schůzce s panem ředitelem, který proběhla začátkem září, se ještě pracuje na komfortnějším přístupu na bazén. Zatím stále platí, že klienti plavání se nesmějí potkat na chodbách s klienty Jedličkova ústavu. Jde o ochranu zdravotně znevýhodněných klientů Jedličkova ústavu před případnou nákazou. V minulé sezoně jsme měli přístup na bazén komplikovaný několika schody. Platí, že vstup je zatím zakázaný hlavní vrátnicí. Bude se chodit stále bočním vchodem. Ale snad již bude bezbariérový. Popis přístupu je v sekci bazény.

Ve vstupní prosklené místnosti se odkládá obuv a parkují kočárky. Zde je možno posedět po plavání. Není zde žádná recepce. V dámských i pánských šatnách je možnost převlékat děti na rehabilitačním stole nebo na podložkách na zemi. V určitém věku dětí je rozhodně bezpečnější varianta na zemi. V šatně jsou k dispozici i košíky na věci, které byste si chtěli vzít na bazén s sebou. Na šatnu navazují sprcha a toaleta. Ze sprch se vychází přímo do bazénové haly. Velký bazén je přímo před vámi, malý bazén pro kojence v pravém zadním rohu haly. Lze využít prostorné dřevěné lavice kolem bazénu.

Drobné hračky a plavecké pomůcky - destičky a pásky - používáme pouze své, pečlivě desinfikované. Velké plavecké desky jsou společné pro Jedličkův ústav i všechny ostatní nájemce. 

Pokud přijedete autem, je možno parkovat za bazénem na smíšené parkovací zóně. V sobotu je zde parkování zdarma. 

 

Juliš (čtvrtek nebo neděle)

Bazén je přímo na Václavském náměstí (viz popis bazénu na webu). Je potřeba projít do domu a použít výtah, který je až za vnitřním schodištěm. Ve výtahu je nutno zadat kód 1597 a pak tlačítko minus 3. vystoupíte v chodbě, která vede k bazénu. Tento bazén má bohužel dost malé zázemí. V šatnách bývá dost mokro. Doporučuji projít šatnami na boso. Většinu převlékání zvládnout v prostoru kolem bazénu. Zde je ohrádka a velké množství podložek, které je možné podle potřeby umístit kamkoliv. Šatnu využít na rychlé odložení svršků. Zvlášť v dámských šatnách a sprchách poznáte, že udržet sucho v šatně je téměř nemožné. Ve sprše je k dispozici ohrádka. Ve čtvrtek je moc příjemné posezení v dětské kavárně v nejvyšším patře hotelu. Běžný vstup do této kavárny s hernou je zpoplatněn. Klienti po plavání mají vstup zdarma.

V Juliši je mnoho hraček společných pro všechny kluby. Pro naše plavání však všechno, co mohou děti dávat do úst, máme vlastní hračky, které pečlivě desinfikujeme. Před naším plaváním se snažím všechny drobné společné hračky sklidit. A našim klientům dát k dispozici ty, které jsou ošetřené. Velké pomůcky, které si děti nestrkají do pusinek, jsou k dispozici společné.

 

Je velmi důležité dodržovat maximální hygienu. Je v zájmu všech, aby voda pro děti byla co nejkvalitnější. Prosím, umyjte sebe i dítě opravdu pečlivě. Moc prosím, důkladně se odličte. Veškerá kosmetika vodu znehodnocuje. 

 

 

Pro sebe i dítě budete potřebovat na všech bazénech plavky, osušku a případně svou kosmetiku na ošetření pleti po plavání. Ve sprchách všech bazénů je k dispozici dávkovač mýdla. Pokud byste zapomněli doma plavky pro menší dítě, máme na bazénu vždy rezervu jednorázovek. Dětské plavečky musejí plnit hlavně to, aby zadržely případnou stolici. Musejí spolehlivě obepínat bříško a stehna dítěte.  Naopak není potřeba plavecká čepice. Také všem postupně přinesu doklady o úhradě kurzu. Kdo letos nečerpal příspěvek zdravotní pojišťovny, bude tak moci s tímto dokladem o příspěvek požádat. 

!!!

V rezervačním systému lze kteroukoliv lekci včas omluvit. Systém eviduje omluvy do 19:59 hod dne, který předchází plánované lekci. Nejpozději do 20:00 předchozího dne může nabídnout uvolněné místo pro čerpání náhrady tomu, kdo si hledá kapacitu pro svou náhradu. Pozdějším omluvám nepřiřazuje náhrady. Přesto - pokud omluvíte později, ještě si někdo může sám uvolněné místo dohledat. V systému jsou nastaveny 4 přednáhrady. To je možnost zapsat si "náhradu" i za pozdě omluvené lekce. Tato možnost má kompenzovat situace, kdy dítě onemocní na poslední chvíli nebo se vyskytne jakákoliv nečekaná překážka, kvůli které nedorazíte. Náhrady za omluvené lekce je potřeba vybrat do konce kurzu. Pouze pro klienty, kteří pokračují v navazujícím kurzu, je možné náhrady převést do prvních dvou měsíců dalšího navazujícího kurzu. Nevyužité náhrady nelze nijak jinak kompenzovat. Náhrady lze čerpat i v Kolíně.

Prosím, respektujte "Podmínky pro účast".  Jsou součástí přihlášky a najdete je v mailu, který jste obdrželi při rezervaci kurzu. 

!!!

Vysoký nárůst cen energií se velmi promítl do ceny pronájmu. Přesto se snažím, aby cena kurzovného stoupající křivku cen nekopírovala. Lze to udělat jedině tak, že opravdu budeme dodržovat rezervační systém. To znamená, že ač je mi to líto, opravdu nelze nárokovat lekce zdarma. Při zaplacení kurzu se náhrady, které nebyly včas vybrány, automaticky převádějí do nového semestru pouze, pokud je do něj dítě zapsané. Jiné řešení není fér vůči nikomu, kdo má aktuální kurz zaplacen. Kurzovné by se dalo srovnat s permanentkou. Umožňuje každému vyčerpat všechny lekce. Ale neopravňuje k plavání v jiném období.  Ani nemoc dítěte není argumentem, který bych mohla někde  použít pro snížení nákladů. Jen díky této důslednosti bude možné držet cenu na přijatelné hladině. Děkuji za pochopení.

Lze fotografovat. Ale podle zákona se do vašeho záběru nesmí dostat nikdo, s kým nejste domluveni. Prosím, při focení na to myslete. Pokud si řeknete, mohu program lekce na chvíli odklonit do jedné části bazénu tak, abyste na své fotky měli volné místo. Ale nelze snímat prostor, ve kterém se pohybují jiní návštěvníci. Ke konci kurzu všem nabídnu možnost focení dětí pod vodou zadarmo.

!!!

 

Těšíme se na viděnou v bazénu. 

I za ostatní instruktorky Věra Šejhlová